Nesbitt’s Inequality

1

 „Pěkně temné, a také plné nespoutané energie, pod kterou je místy cítit rabijátský smutek, ne však resignace. Energie je zde totiž tolik, že vše dokáže s přehledem převálcovat – tedy, abychom si rozuměli, Nesbitt je všeho, co chce říct (a co ho zjevně štve) tak plný, že se to z něj valí hlava nehlava (lze-li to tak trochu neobratně napsat). Asi jako když je člověk našlapaný k prasknutí, „ono“ už si to cestu k vyjádření najde. Zní to jako Leonard Cohen na cracku.“ (J. Rauvolf – Muzikus)

 „Vše je jinak! Kdo zná Todda z Wollongong a pamatuje jeho propocené košile z koncertů, toho můžu ujistit, že ze své domovské, kapely si přinesl mnohé. Kusy energie, nesmírně charismatický zpěv i smysl pro gradaci songů, jako je třeba překvapivý zlom v písni, kdy tě najednou příchozí změna chytne za srdce a ty přestáváš kontrolovat, co se děje kolem.“ (Richard Kutěj – Musiczone)

„Nesbittovy písničky těží společně s Caveovými jak z podobných hudebních žánrů, mezi nimiž je nesporně meziválečné blues, nenaleštěná původní country, ale přirozeně i punk a jeho potomek s předponou “post”, tak zřejmě i z podobných životních pocitů a snad i povah obou tvůrců: proto jsou písně na jednu stranu temné, zdá se, že bezvýchodné, ale kdesi v podtextu lze vycítit, že ne všechno se jí tak horké a zbývá tu ještě špetka smyslu pro humor, byť rozhodně velmi nestandardního.„ (Ondřej Bezr – iDnes)

 Discography: Nesbitt’s Inequality (s/t – Silver Rocket, 2018)

akro3

IMG_5254.jpgaaa best.jpg

7.jpg